KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 8605297
nr 860 5297
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Carborundumetsning, Bengt Lindström (1925-2008), signerad 15/99, bladets mått: 55 x 75
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 18 november 2013
kl 20:25:17
18/11 15:50:30
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström